Gumowa piłka w domu i na dworze

Lato to idealny czas na wypoczynek i rekreację na świeżym powietrzu. Powinniśmy zadbać o to, żeby dziecku każde wyjście z domu i każda aktywność fizyczna na świeżym powietrzu kojarzyła się przyjemnie. Mając na uwadze alergie i astmę, nie można zaniedbywać innych aspektów fizycznego rozwoju dziecka.

Jeśli tylko mamy w mieszkaniu odpowiednie warunki, dobrym pomysłem jest zakup dużej gumowej piłki. Taka piłka może po pierwsze idealnie zastąpić fotel czy krzesło, na którym dziecko siedzi przy swoim biurku, co będzie miało zbawienny wpływ na rozwój jego kręgosłupa.

  1. Po pierwsze siedzenie na takim „meblu” wymaga ciągłego korygowania postawy i utrzymywania równowagi.
  2. Po drugie taka wielka piłka może być świetnym towarzyszem dziecięcych zabaw. W odpowiednim otoczeniu, na przykład w ogródku przed domem albo w parku, można ją wykorzystać do zabaw w zbijaka, podrzucania piłki albo turlania się na niej.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednią wolną przestrzenią, na której moglibyśmy przechowywać dużą piłkę, możemy zaopatrzyć się w kilka tańszych, mniejszych egzemplarzy. Co prawda nie będą one spełniać roli mebla, jednak z pewnością dostarczą dziecku wielu niezapomnianych chwil.

Czytaj więcej