Kolorowe parasolki

W upalne lato i dzieci, i dorośli szukają schronienia przed słońcem. Jednak nie zawsze można zostać w domu albo odpoczywać w cieniu drzew. Dlatego warto razem z dzieckiem zrobić kolorową parasolkę, która osłoni je przed promieniami słońca oraz utrudniającym oddychanie wiatrem.

Do tego zadania wystarczą:

  1. bibuła,
  2. klej,
  3. nożyczki,
  4. krótki bambus,
  5. dwie deseczki, z których wykonamy stelaż.

Wielobarwną parasolkę możemy upiększyć paskami bibuły – dzięki temu nasza „słoneczna tarcza” będzie się prezentowała jeszcze piękniej na wietrze.

Bibułę możemy także pociąć w paski i umieścić przy oknach: przywiązać je do zasłonek albo karniszy. Jeśli lato jest wyjątkowo gorące, a używamy w domu wentylatora, kolorowe paski można także umieścić na jego metalowej osłonie. Trzeba jednak pamiętać, żeby wentylator umieścić w miejscu niedostępnym dla dziecka. Można także zachęcić dziecko, aby z bibuły wykonało inne kolorowe ozdoby i dekoracje, które pomogą zagrodzić drogę ostremu słońcu, a przy okazji wypełnią jego pokój albo ulubione miejsce zabaw radosnymi kolorami.

Ważne, aby często tłumaczyć dziecku, jak duże znaczenie dla jego zdrowia i samopoczucia ma naturalne środowisko. Trzeba zwracać mu uwagę, żeby w odpowiedni sposób zabezpieczało się przed wpływem niekorzystnych czynników.

Czytaj więcej