Kometka w parku

Kometka, czyli popularny badminton

Jest to bardzo przyjazna dla maluchów gra, która pozwoli poprawić im koordynację ruchową na świeżym powietrzu. Badminton jest także idealnym pomysłem na popołudniowe wyjście do parku i integrację z rówieśnikami.

Wspólne odbijanie lotki uczy współpracy, wyczucia oraz delikatności. Jeśli tylko zadbamy o to, żeby odpowiednio przygotować nasze dziecko do tej aktywności, z pewnością pokocha wspólne wypady do parku.

Ważne jest, aby dziecko podczas gry mogło nawiązywać i umacniać relacje z rówieśnikami. Zabawa z rodzicami powinna oczywiście być początkiem każdej aktywności dziecka na świeżym powietrzu, należy jednak pamiętać o tym, żeby pomagać dziecku w integrowaniu się z otoczeniem i wychodzeniem ze swojej „strefy bezpieczeństwa”. Zabawy i gry ruchowe są do tego idealną okazją.

Badminton jest grą, która nie wymaga dużej sprawności fizycznej czy wytrzymałości. Całą frajdę czerpie się ze wspólnego odbijania lotki. Oczywiście po pewnym czasie dziecko i tak odczuje zmęczenie. Należy wtedy przerwać zabawę, na przykład pod pretekstem podwieczorku albo wspólnego, spokojnego spaceru po parkowych alejkach.

Czytaj więcej