Wyścigi baniek mydlanych

Wszystkie dzieci kochają bańki mydlane. Puszczanie baniek to świetna zabawa, która pobudza fantazję i pomaga dzieciom w integracji z otoczeniem.

Maluchy w trakcie zabawy puszczają bańki, a więc ćwiczą swoje płuca. Należy jednak pamiętać o zarządzeniu przerw w zabawie, tak aby dziecko się nie przemęczyło.

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie dodatkowej atrakcji, która sprawi, że dzieci oderwą się od puszczania baniek i zaczną na przykład bawić się w zgadywanki.

Do puszczania baniek wystarczą:

  1. pieniąca się woda z mydłem,
  2. słomki rozcięte na jednym końcu.

Słomkę z rozciętym końcem zanurzamy w wodzie, następnie równomiernie w nią dmuchamy… i mamy bańki! Do roztworu można dodać gliceryny, którą można kupić w aptece. Dzięki niej bańki będą większe! Najpierw należy sprawdzić, czy dziecko nie jest uczulone na glicerol.

Bańkami można bawić się na wiele sposób. Można urządzić wyścigi, w których wygrywa osoba, która doprowadzi swoją bańkę do mety jako pierwsza. Można też urządzić konkurs czasowy – tutaj zwycięzcą będzie dziecko, które samą siłą dmuchania najdłużej utrzyma swoją bańkę w powietrzu.

Czytaj więcej