Przygotuj się na wstrząs w pojazdach komunikacji miejskiej

W pojazdach komunikacji miejskiej w Łodzi i Warszawie jest teraz jeszcze bezpieczniej. Od lipca br. pasażerowie znajdą w nich materiały edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy we wstrząsie uczuleniowym (anafilaktycznym). Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, i potrwa w Warszawie do końca wakacji, a w Łodzi aż do końca roku.

Chcąc zwrócić uwagę zarówno pasażerów, jak i pracowników transportu miejskiego na problem wstrząsu uczuleniowego (anafilaktycznego), eksperci kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” postanowili wyposażyć ich w wiedzę, która pozwoli odróżnić zasłabnięcie czy zawał od anafilaksji, przełamie lęk przy podejściu do osoby potrzebującej pomocy i umożliwi sprawne zapanowanie nad sytuacją awaryjną.

Dla mieszkańców Łodzi podróżujących komunikacją miejską eksperci Kampanii opracowali informacje na temat pierwszej pomocy we wstrząsie anafilaktycznym. Zostaną one umieszczone w autobusach i tramwajach w postaci animacji multimedialnych na ekranach oraz plakatów w różnych formatach. Pasażerowie podczas codziennych przejazdów będą mogli przeczytać, czym jest wstrząs anafilaktyczny, jakie są jego objawy i co należy zrobić w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkiem lub ofiarą takiego zdarzenia. Ponieważ w tej sytuacji liczy się każda minuta, ważna jest znajomość kilku podstawowych kroków, które mogą uratować czyjeś życie.

Zobacz animację:

Czytaj więcej